Категорії

Розсилка

Блоки Дьєнеша, ТАТО

Виробник: ТАТО, УКраїна

48 фігур

картонна упаковкка

Детальніше

ПЗ-001

Увага: Остання одиниця!

300,00 грн.

Логічні блоки - це винахід угорського математика і психолога Золтана Дьєнеша. 

Блоки наочно і доступно знайомлять дитину з кольорами, формами, розміром і товщиною предметів. 

Граючи з блоками Дьєнеша, дитина виконує різноманітні дії (групує за ознакою, викладає ряди за заданим алгоритмом). Логічні блоки Дьенеша призначені для дітей від трьох років.

В наборі блоків Дьєнеша 48 дерев'яних фігур:

- чотирьох форм (кола, трикутники, квадрати, прямокутники);

- трьох кольорів (червоні, сині і жовті фігури);

-двох розмірів (великі і маленькі фігури);

-двох видів товщини (товсті і тонкі фігури).

За задумом Дьенеша в наборі блоків немає жодної однакової фігури. Кожна геометрична фігура характеризується чотирма ознаками: формою, кольором, розміром, товщиною.

Для початку треба познайомити дитину з блоками. Викладіть перед дитиною набір і разом рздивляйтесь, вивчайте фігури, перебирайте, потримайте в ручках і пограйте з ними. Трохи пізніше можна запропонувати наступні завдання:

1. Знайти всі фігури такого ж кольору, як викладена (покажіть, наприклад жовту фігуру). Потім можна попросити дитину показати всі блоки трикутної форми (або всі більші фігури і т.д.).

2. Попросіть малюка дати ведмедику всі сині фігури, зайчику - жовті, а мишці - червоні; потім так само групуємо фігури за розміром, формою, товщиною.

3. Попросіть дитину визначити певну фігуру за кольором, формою, розміром, товщиною.

Логічні та вправи з блоками Дьенеша

1. Перед дитиною викладається кілька фігур, які потрібно запам'ятати, а потім одна з фігур зникає або замінюється на нову, або дві фігури міняються місцями. Дитина повинна помітити зміни.

2. Всі фігурки складаються в мішок. Попросіть дитину на дотик дістати все круглі блоки (всі великі або всі товсті).

3. Всі фігурки знову ж складаються в мішок. Дитина дістає фігурку з мішка і характеризує її за однією або декількома ознаками. Або називає форму, розмір або товщину, не виймаючи з мішка.

4. Викладіть три фігури. Дитині потрібно здогадатися, яка з них зайва і за яким принципом (за кольором, формою, розміром або товщиною).

5. Покладіть перед дитиною будь-яку фігуру і попросіть її знайти всі фігури, які не такі, як ця, за кольором (розміром, формою, товщиною).

6. Покладіть перед дитиною будь-яку фігуру і запропонуйте йому знайти такі ж фігурки за кольором, але не такі за формою або такі ж за формою, але не такі за кольором.

7. Викладіть перед малюком ряд фігур, чергуючи їх за кольором:червоний, жовтий, червоний... (можна чергувати за формою, розміром і товщиною). Запропонуйте йому продовжити ряд.

8. Викладаємо фігури одну за одною так, щоб кожна наступна відрізнялася від попередньої всього однією ознакою: кольором, формою, розміром, товщиною.

9. Викладаємо ланцюжок з блоків Дьенеша, щоб поруч не було фігур однакових за формою і кольором (за кольором і розміром, за розміром і формою, за товщиною і кольором і т.д .).

10. Викладаємо ланцюжок, щоб поруч були фігури однакові за розміром, але різні за формою.

11. Викладаємо ланцюжок, щоб поруч були фігури однакового кольору і розміру, але різної форми (однакового розміру, але різного кольору).

12. Викладаємо перед дитиною 8 логічних блоків Дьенеша, і поки вона не бачить, під одним з них ховаємо «скарб» (монетку, камінчик, вирізану картинку і т.п.). Дитина повинна задавати вам навідні запитання, а ви можете відповідати тільки "так" або "ні": "? Скарб під синім блоком» - «ні», «Під червоним?» - «Ні». Дитина робить висновок, що скарб під жовтим блоком, і розпитує далі про розмір, форму і товщину. Потім "скарб" ховає дитина, а дорослий задає навідні запитання.

За аналогією з попередньою грою можна заховати в коробочку одну з фігур, а дитина буде задавати навідні запитання, щоб дізнатися, що за блок лежить в коробочці.

13. В один ряд викладається 3 блоки Дьенеша, а в інший - 4. Запитайте дитини, де блоків більше і як їх зрівняти.

14. Викладаємо в ряд 5-6 будь-яких фігур. Потрібно побудувати нижній ряд фігур так, щоб під кожною фігурою верхнього ряду виявилася фігура іншої форми (кольору, розміру).

15. Дитині пропонується викласти блоки Дьенеша відповідно до накресленої схеми-зображенні, наприклад, намальований червоне велике коло, за ним синій маленький трикутник і т.д.

16. З логічних блоків Дьенеша можна складати площинні зображення предметів: машинка, потяг, будинок, вежа.

17. Мама прибирає в коробку тільки прямокутні блоки, а дитина всі червоні, потім мама прибирає тільки тонкі фігури, а дитина - великі і т.д.

 


  • Вік 2-3 роки
  • Вік 5-7 років
  • Вік 3-5 років
  • Вік від 7 років

Будьте першим, напишіть свій відгук !

Тільки зареєстровані користувачі мають право додати відгук

Написати свій відгук

Блоки Дьєнеша, ТАТО

Блоки Дьєнеша, ТАТО

Виробник: ТАТО, УКраїна

48 фігур

картонна упаковкка

Написати свій відгук

Кошик  

Немає товарів

0,00 грн. Всього

Оформити

Запит Зворотнього дзвінка